Reportažai

VVJC ĮGYVENDINO PROJEKTĄ, SKIRTĄ EUROPOS JAUNIMO SAVAITEI

Spausdinti
( 1 Balsas ) 
Sukūrė Antradienis, 19 gegužės 2015

su tapinuGegužės 4 – 10 dienomis Lietuvoje vykusio projekto „Sužinok, išbandyk, veik: Europos jaunimo savaitė" renginiai vienijo šešis partnerius skirtinguose Lietuvos miestuose: VšĮ „Sveikatingumo idėjos" (Marijampolė, projekto koordinatorius), Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga „Apvalus stalas" (Rokiškis), jaunimo organizacija „COFA" (Biržai), Kupiškio jaunimo centru (Kupiškis) ir jaunimo organizacija „Prienai" (Prienai) ir žinoma Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras (Vilkaviškis), o juose dalyvavo daugiau nei tūkstantis jaunų žmonių iš visos Lietuvos. Projektas finansuotas ES programos „Erasmus+" lėšomis. Tai savivaldą, jaunus žmones ir vietos bendruomenę vienijantys struktūrinio dialogo susitikimai, kuriuose buvo kviečiami dalyvauti valdžios ir verslo atstovai, jauni žmonės, su jaunimu dirbantys asmenys bei vietos bendruomenės. Projekto renginiai buvo puiki galimybė paskatinti jaunus žmones bendradarbiauti su sprendimų priėmėjais, įsitraukti į veiklas savo bendruomenėse, pristatyti neformalaus ugdymo metodus ir veiklas savo savivaldybėje, o vietos valdžios institucijoms susitikti su jaunais žmonėmis, paviešinti tai, kas jau yra vykdoma savivaldybėje, ir išgirsti naujų idėjų, pasiūlymų iš jaunų žmonių.

selfiePagrindinė projekto „Sužinok, išbandyk, veik: Europos jaunimo savaitė" tema – jaunimo neformalusis švietimas. Visų renginių metu buvo pristatomi ir analizuojami įvairiausi neformaliojo švietimo metodai ir veiklos, analizuojami gerieji pavyzdžiai, dalinamasi patirtimi ir sėkmės istorijomis. Projekto metu jauni žmonės galėjo dalyvauti diskusijoje apie neformaliojo švietimo krepšelius su Švietimo ir mokslo viceministru Rolandu Zuoza, atvirai apie jiems rūpimus klausimus pasikalbėti su rašytoju ir žurnalistu Andriumi Tapinu, gyvenimiškos išminties pasisemti iš Algimanto Čekuolio, o įkvėpimo siekti savo svajonių iš Vytauto Medinecko. Taip pat tai buvo puiki galimybė jauniems žmonėms įsitraukti į aktyvią projektinę ir visuomeninę veiklą, susipažinti su projekto dalyviais iš kitų miestų ir, žinoma, išbandyti save naujose veiklose.

kupiskyjeVilkaviškyje projekto renginys organizuotas gegužės 5 dieną Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre, jo metu jaunimas galėjo išmėginti įvairius kūrybinius užsiėmimus, sužinoti apie Europos Sąjungos „Erasmus+" programą, jaunimas susikovė protmūšyje, diskutavo su tarybos nariais ir kitais atsakingais sprendimų priėmėjais apie neformalų ugdymą, pristatė savo organizacijas ir neformalias grupes Jaunimo galimybių mugės metu, o šventė užbaigta Vilkaviškiečių koncertu – scenoje pasirodė grupė „How2music", VVJC vokalinė studija „Akimirka" ir svečiai iš Vilniaus swing jazz grupė „The Schwings". VVJC komandos taip pat dalyvavo partnerių organizuotuose renginiuose Marijampolėje, Prienuose, Kupiškyje, Biržuose ir Rokiškyje.

Jau septintąjį kartą visoje Europoje buvo minima Europos jaunimo savaitė vyksta nuo 2003 m. kas 18 mėn. pagal struktūrinio dialogo ir pirmininkaujančių Europos Sąjungos Tarybai valstybių ciklus. Europos jaunimo savaitė prisideda prie Europos jaunimo strategijos prioritetų įgyvendinimo ir yra integrali struktūrinio dialogo dalis. 2015 metais Europos jaunimo savaite siekiama didinti jaunų žmonių suvokimą apie galimybes įsitraukti į Europos Sąjungos konsultacijas bei informuoti jaunus žmones apie ES programos „Erasmus+" suteikiamas galimybes ir kitas programas, skirtas įgūdžių ir profesinių perspektyvų gerinimui, supažindinti juos su sėkmingų projektų pavyzdžiais.

  

„GUDRUČIAI“ VIRTO ĮVAIRIŲ PROFESIJŲ ATSTOVAIS

Spausdinti
( 1 Balsas ) 
Sukūrė Antradienis, 17 kovo 2015

gudruciu profesijos5Sekmadienį, kovo 15 d., „Gudručių" būrelio (vad. Gintarė VENCKIENĖ) nariai virto įvairių profesijų atstovais.

Pasirodymą pradėjo mažosios šokėjos: Ugnė, Laura ir Lėja. Scenoje gaisrą gesino ugniagesys Liudvikas, karo pratybose dalyvavo karininkas Kristupas, greitojo bėgimo įgūdžius demonstravo policininkai Adas ir Tadas. Sportininkė Austėja vedė mankštą, futbolininkas Lukas parodė kelis apgaulingus kamuolio varymosi judesius. Jei, kas būtų skundęsi sveikatos problemomis, pagalbos būtų iš karto sulaukę, nes šventėje turėjome dvi gydytojas: Luknę ir Gabrielę. Rimties, meilės mokslui mokė Diana, kuri pristatė mokytojos profesiją. Į sceną tiesiai iš lėktuvo atskubėjo stiuardesė Ievutė, o iš jūros parplaukė jūreivis Arnas. Akvilė kartu su mamyte pristatė šunų priežiūros specialistės profesiją. Atrakcija vaikams tapo į sceną atvesta Akvilės klientė kalytė Megė.

Po mažųjų pasirodymo tėveliai neliko abejingi jų vaidybiniams sugebėjimams. Tėveliams taip pat teko save išbandyti šioje srityje. Jiems reikėjo ištraukti iš „Gudručių" stebuklingos oranžinės skrybėlės profesijos atstovo pavadinimą ir be žodžių savo komandos nariams suvaidinti taip, kad jie suspėtų per 1 min. laiko atspėti, kas buvo ištraukta. Išbandėme tėvelių piešimo sugebėjimus: jie kuo komiškiau, linksmiau turėjo pavaizduoti kelių profesijų atstovus. Kadangi scenoje neturėjome statybininko - jais virto tėveliai. Jiems bendradarbiaujant komandoje iš šiaudelių reikėjo pastatyti kuo didesnį į aukštį namą.

Tėveliai puikiai susidorojo su užduotimis. Dėkojame už šiltas akimirkas, šypsenas ir smagų laiką kartu.

Daugiau akimirkų iš šventės, ČIA.

 

 

MENINĖS RAIŠKOS BŪRELIO UŽGAVĖNĖS

Spausdinti
( 2 Balsai ) 
Sukūrė Antradienis, 03 kovo 2015

100 5918Nors Užgavėnes šventėme jau prieš kelias savaites, bet  dalinamės akimirkomis, kaip Meninės raiškos būrelis (vad. Sandra Matuzaitė) minėjo šią šventę!

Buvo ir blynų, ir sudeginta Morė!

Daugiau akimirkų ČIA

 

 

 

DAILĖS STUDIJOS MOKINIŲ ĮSPŪDŽIAI IŠ PIEŠIMO OLIMPIADOS

Spausdinti
( 1 Balsas ) 
Sukūrė Pirmadienis, 23 vasario 2015

dailes diplomantesJau keletą metų iš eilės dalyvaujame prof. Žmuidzinavičiaus piešimo olimpiadoje, kurią rengia Kauno technologijos universiteto, statybos ir architektūros fakultetas. Į olimpiadą ruošėmės labai atsakingai, nors turėjome patirties iš ankstesnių olimpiadų. Namų darbų užduotys skelbiamos likus mėnesiui iki olimpiados. Patirties dėka galėjome šias užduotis atlikti šiek tiek anksčiau. Vaikų ir jaunimo centro dailės studijos mokinės stengėsi kruopščiai pasiruošti namų darnų užduoties atlikimui – savarankiškai analizuodamos nemažai natiurmortų, pasitardamos, neskubėdamos piešė. Į olimpiadą šiais metais ruošėsi vien merginos – vaikinų studijoje mažokai.

Olimpiados dieną nuvykome į Kauną. Malonu tai, kad vyko ir neseniai pradėję lankyti studiją naujokai, ir besidomintys daile ir meniškomis profesijomis mokiniai. Užsiregistravę buvome apdovanoti leidimais į muziejų ir atminimo dovanėlėmis; o mes įteikėme savo namų darbų atliktas užduotis renginio organizatoriams. Buvome pakviesti į paskaitą apie mokslus šioje aukštojoje mokykloje, apie architektūros naujoves bei kaip studentai įtraukiami į gamybinę – projektinę veiklą, apie įsidabinimo galimybes Lietuvoje ir užsienyje. Lietuvos specialistai labai vertinami svetur kaip puikūs savo srities žinovai.

Po paskaitos universiteto dėstytojai pakvietė atvykusius olimpiados dalyvius į auditorijas, kur jų laukė paruoštos užduotys. Olimpiadoje dalyvavo daugiau nei 100 mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų, kurie domisi architektūra ir ieško savo kelio. Pirmoji užduotis – pavaizduoti stalo stalčių ir į jį sudėti kuo daugiau įvairiausių daiktų: pliušinį žaislą, gipsinį ritulį, knygą, tamsaus stiklo butelį, skarelę, dėžutę, ausines ir lygintuvą. Užduočiai skirtas laikas (1 val. 30 min.) prabėgo nepastebimai ir dalyviams buvo pateikta antroji užduotis, reikalaujanti truputėlio architektūrinio pamąstymo: stalo stalčiuje pavaizduoti keletą daiktų ir pelės perspektyvos, įvertinant daiktų proporcijas ir dydžius. Kol mokiniai atliko užduotis – mokytojai turėjo galimybę apžiūrėti dalyvių namų darbus ir praėjusios peržiūros studentų projektus, maketus. Pasibaigus užduočių laikui, mokiniai apžiūrėjo visų dalyvių namų darbus ir išklausė dėstytojų komentarus.

Labai džiugu, kad vilkaviškiečių namų darbams dėstytojai negailėjo pagyrų, o kai kuriems palinkėjo dar pasistengti nurodydami nedideles klaideles. Mums tai didelis įvertinimas, ir paskatinimas dirbti dar daugiau. Po aptarimų sugrįžome į pagrindinę auditoriją, kur vyko apdovanojimai.

Trys VVJC dailės studijos mokinės Gintarė Janulaitytė, Ieva Laskevčiūtė ir Ugnė Šlekytė buvo apdovanotos už gerai atliktus namų darbus. Šios trys merginos taip pat tapo ir olimpiados prizininkėmis: Ieva Laskevičiūtė ir Ugnė Šlekytė užėmė antrąją vietą, o Gintarė Janulaitytė - 3 vietą. Olimpiadoje 1 vieta apdovanojamas vienas dalyvis, antrąja – du, trečiąja – trys; taip pat apdovanojama ir už kitas nominacijas, pavyzdžiui, už geriausią kompoziciją, už talpiausią stalčių ir pan. Dar kartą apžiūrėję universiteto fojė eksponuojamus diplomantų darbus, išvykome į namus, pakeliui dar aplankydami „Akropolį" – pasistiprinti.

Iš olimpiados parsivežame naują patirtį, gerą nuotaiką ir norą dirbti dar daugiau.

VVJC Dailės studijos neformaliojo švietimo mokytoja
Stasė Zelinauskaitė

SKAUTŲ GRUODIS

Spausdinti
( 1 Balsas ) 
Sukūrė Antradienis, 30 gruodžio 2014

betliejaus taikos ugnis mazasSkautams gruodžio mėnuo – intensyvus darbais ir veiklomis. Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro skautai taip pat darbavosi. Gruodžio 18 d. VVJC skautai dalyvavo Betliejaus taikos ugnies akcijoje - „įkurdino“ Betliejaus taikos ugnį Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre, dalinosi ja su Vilkaviškio rajono savivaldybės darbuotojais, atnešė ugnį į Vilkaviškio švč. Mergelės Marijos apsilankymo katedrą. Betliejaus Taikos ugnies istorija: 1986 m. vienoje Austrijos skautų organizacijoje socialinės paramos akcijos „Šviesa tamsoje“ metu Betliejuje, Jėzaus gimimo vietoje, įžiebta ugnis ir ją išplatinta visoje šalyje. Austrijos skautų pavyzdys labai greitai užkrėtė ir kitus, o nuo 1989 m. akcijos idėja išplito po visą Europą. Dabar daugiau nei 30 Europos šalių keliauja į Vieną parsigabenti Betliejaus taikos ugnies. Betliejaus taikos ugnies akcija Lietuvoje vyksta daugiau nei dešimtmetį. Simboline žvakės liepsna siekiama paskatinti įžiebti taiką ir ramybę pirmiausiai savo širdyse, o po to – ją skleisti aplink.

skautu kaledos mazasNa o gruodžio 21 d. kartu su Kybartų skautais šventė Kalėdas. Šventinė sueiga tradiciškai prasidėjo skautiška rikiuote, ir susipažinimo žaidimais, kurių dėka vieni kitus geriau pažinome. Tuomet pasiskirstę į dvi grupes darėme žaisliukus kalėdinei eglei ir žaidėme pasitikėjimo žaidimus. Gardžiai papietavę suneštinėmis vaišėmis šventinę sueigą užbaigėme skautiško laužo programa, kurią vedė išradingi Gytis ir Bernardas. Išlydėję Kybartų skautus, susitvarkėme ir palinkėję visiems gražių švenčių išsiskirstėme į namus.

 

Copyright 2011 VVJC - Įspūdžiai. All Rights Reserved.
Joomla themes by Hostgator coupon