Rugpjūčio 2018

Penktadienis, 17 rugpjūčio 2018

JANUŠAS KORČAKAS

Janušas Korčakas - Henrikas Goldšmitas (1878-1942) - kovos už vaikų teises pradininkas, naujoviškos, antiautoritarinės sistemos, besiremiančios įvairiomis vaikų savivaldos formomis kūrėjas. Talentingas gydytojas, rašytojas ir pedagogas. Dirbo našlaičių namų vyr. gydytoju, įkūrė vaikų namus, dėstė Varšuvos Specialiosios pedagogikos institute. Labai populiarių radijo laidų "Senojo daktaro patarimai" autorius. Parašė daug knygų, tarp kurių ypač populiarios: "Kaip mylėti vaiką", "Vaiko teisė į pagarbą", "Karalius Motiejukas Pirmasis". Nors turėjo galimybę pabėgti iš geto, liko su savo auklėtiniais ir žuvo kartu su jais mirties stovykloje Treblinkoje.
"Valanda su daktaru Janušu Korčaku"- intraktyvus ilgalaikis projektas. Šio projekto pagrindinis tikslas yra rasti bendraminčių įvairiose Lietuvos gyventojų grupėse (įvairaus amžiaus, socialinio sluoksnio, interesų, tautybių, profesijų ir t.t.). Senojo daktaro humanistinių idėjų ambasadorius, kurių misija - toliau skleisti gerąją žinią apie daktarą Janušą Korčaką. Džiaugiamės, kad parodą "Pasaulio reformatorius. Reformuoti pasaulį - tai reiškia reformuoti auklėjimą" Irina Belienė perdavė Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centrui.

Paroda apie Janušą Korčaką bus eksponuojama nuo rugpjūčio 27 d. Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre (Vytauto g.26 Vilkaviškis).
Janušo Korčako knygą „Karalius Motiejukas Pirmasis“ galima rasti Vilkaviškio rajono viešojoje bibliotekoje (Sodų g. 1 Vilkaviškis).

Antradienis, 14 rugpjūčio 2018

PROJEKTO AKIMIRKOS

 

Pirmadienis, 06 rugpjūčio 2018

VILKAVIŠKIO SKAUTAI TAUTINĖJE STOVYKLOJE "LAUŽŲ KARTA"

O ką mes ten veikėme? Programoje dalyvavome pagal amžiaus grupes su skautais iš kitų kraštų, organizacijų ir užsienio, o vakarais visuomet susirinkdavome bendrai vakarienei kartu pasidalinti ir aptarti dienos įspūdžius. Skautai orientavosi po stovyklą, turėjo vertybinę programą, veiklą vandenyje, mokinosi pasiruošti žygiams ir stovykloms, žaidė skautiškus žaidimus, turėjo mokslo laboratoriją ir daug kitų veiklų, medžiojo "vilkus", įveikė išbandymų trasą, labiausiai skautams patiko Šimtmečio žaidynės. Patyrę skautai ėjo į žygį, mokinosi gaminti apyrankes ir stiklo karoliukus, filmavo filmukus, mokinosi jogos bei meditacijos, savo įžvalgų sugebėjimus galėjo įrodyti bado žaidynėse, kovėsi vikingų mūšyje ir tt. Savo pastovyklėje, kurioje gyveno apie 600 skautų, dalyvavome vakaro programoje, vakarinėse ir rytinėse rikiuotėse;  o kartu su visais stovyklautojais klausėmės atidarymo koncerto, taip pat svečių dieną sulaukėme grupės „Baltos varnos“ ir „Skylė koncertų“, žiūrėjome filmus, linksminomės „Dūzgėse“,  dalyvavome Jomarke, kur pardavinėjome skaniausia naminį apelsinų gėrimą, šokome diskotekoje, o patyrę skautai dalyvavo šimtmečio vakaronėje, kur visi privalėjo būti apsirengę, kaip šimtmečio asmenybė - vyko kostiumų konkursas, ten matėme tokiu įžymybių, kaip Žemaitė, Salomėja Neris, Vincas Kudirka, M. K . Čiurlionis ir net jo žmona Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė. Visko ir neišpasakosi, įspūdžių parsivežėme ilgam, tad vėl lauksime 5 metų ir dalyvausime kitoje, šįkart jau jubiliejinėje stovykloje. kaip brolis Mantas sako „Stovykla iš tikrųjų pati geriausia, kokioje esu buvęs. Ji turtinga savo programa. Jai tikrai buvo skirta labai daug laiko, kadangi stovykloje neradau nieko kas man nepatiktų, puikūs žmonės, puiki programa. Labiausiai patiko vikingų mūšis bei bado žaidynės“.

Labai dėkojame Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijai, kuri minėdama skautų veiklos šimtmetį Lietuvoje suteikė paramą mūsų kelionei ir ypač jaunimo reikalų koordinatorei D. Gudeliauskienei už palaikymą, taip pat Vilkaviškio LIONS klubui už paramą kelialapiams įsigyti, buvusiems mūsų draugovės skautams ir visiems Vilkaviškio miesto žmonėms prisidėjusiems prie mūsų didelio noro sudalyvauti vienintelėje skautų šimtmečio tautinėje stovykloje. Ačiū!

Daugiau apie vykusią tautinę stovyklą sužinoti galite adresu http://www.ts2018.lt&;source=gmail&ust=1533619536218000&usg=AFQjCNFi7qbUwQE7iarhC-otm7euSCBu5g">www.ts2018.lt

Copyright 2011 Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centras. All Rights Reserved.
Joomla themes by Hostgator coupon